Головна » 2018 » Лютий » 12 » Представлення Запорізької області в наданні соціальних послуг!
12:49
Представлення Запорізької області в наданні соціальних послуг!

Про семінар щодо організації надання соціальних послуг у громадах в умовах децентралізації

 

Працівники Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації (далі – Департамент) взяли участь у семінарі «Підвищення ефективності використання коштів місцевого бюджету на надання соціальних послуг, шляхи оптимізації сфери соціального обслуговування», у рамках реалізації проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні», який відбувся в Харківській області за фінансового сприяння Посольства Великої Британії.

Основною метою Проекту є розробка принципу фінансування закладів соціального обслуговування, що сприятиме підвищенню якості соціальних послуг, раціональному та ефективному використанню коштів місцевих бюджетів.

Аналізуючи діяльність та обсяги фінансування установ соціального обслуговування, учасники Проекту дійшли висновку, що змін потребує не лише принцип фінансування та розподілу видатків, в організації соціального обслуговування необхідні системні структурні зміни.

Удосконалення потребують:

  • адміністрування системи соціального обслуговування на рівні громади;
  • структура комунальних закладів та установ, що надають соціальні послуги;
  • ринок соціальних послуг та конкурентний розподіл бюджетного фінансування за активної участі недержавних провайдерів соціальних послуг;
  • організація процесу визначення права на соціальне обслуговування та визначення обсягів гарантованої соціальної підтримки.

Дослідницька робота громадської організації «Харківський інститут соціальних досліджень», в процесі впровадження проекту, спрямовується не лише на виявлення проблем та складнощів у системі соціального обслуговування, вказаним інститутом пропонуються шляхи удосконалення організації процесу соціальних послуг. Зокрема, створення центрів їх комплексного надання.

Запорізьку область представляла Вікторія Володимирівна Левада, яка на початку своєї доповіді коротко розповіла про основні досягнення Комиш-Зорянської ОТГ в умовах децентралізації в різних сферах. Потім презентувала роботу комунальної установи «Центр соціальних послуг» Комиш-Зорянської селищної ради, висвітлила досвід співпраці Центру з благодійними фондами Запорізької області, після презентації Вікторія Володимирівна відповіла на всі поставлені питання щодо її роботи. Начальник відділу інформаційного аналізу та перспективних соціальних розробок КУ «Компютерний інформаційно-обчислювальний центр» Запорізької обласної ради Галина Федорівна Шевченко розповіла щодо інших практик організації надання соціальних послуг. Заступник начальника управління - начальник відділу фінансів та економічного аналізу Департаменту Наталія Бурдаш внесла пропозиції до методики розрахунку вартості соціальних послуг проект якої обговорювали учасники семінару.

Господарі з увагою вислухали повідомлення запорізьких колег, отримали від них кваліфіковані роз’яснення щодо використання напрацьованого досвіду у вирішенні проблемних питань.

Учасники семінару домовилися про подальшу співпрацю в організації надання соціальних послуг.

 

 

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2
Переглядів: 144 | Додав: levadaviktoria118 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar